Одного разу спробував запитати менеджера, який торгує кліматичної технікою, про рекуператори. У відповідь почув, що це супер-пупер енергозберігаюча технологія, яка заощадить купу моїх грошей, і зробить щасливим. Я обережно поцікавився, про фізичну природу подібного шаманізму, але відповідь була вкрай розмита. Як я зрозумів, молодий чоловік, вкрай віддалено уявляв собі, яке чаклунство відбувається всередині цього ящика, а про те, що б пояснити, мови не йшло.
Так давайте спробуємо розібратися на простому споживчому рівні, з таким процесом як рекуперація повітря. Але не на рівні інженера (сподіваюся, інженера і так знають, їм не треба витрачати час на читання цієї статті) Тобто я хочу відповісти на звичайні запитання, звичайного споживача, на звичайну ситуацію зі звичайного життя - що це таке, чи треба воно мені , яке воно буває і в чому відмінності?
Рекуперація (від від лат. Recuperatio - зворотне отримання) - процес часткового повернення енергії для повторного використання. Ми хочемо змонтувати припливно-витяжну вентиляційну систему. Для того, щоб подати повітря в приміщення нам треба його підготувати - нагріти/охолодити. Тобто якщо ми ставимо собі мету, мати постійну температуру всередині плюс 20, а на вулиці в цей час ті ж 20, але мінус, нам потрібно підігріти припливне повітря на 40 градусів. Витративши на це певну кількість енергії і, звісно, грошей. Потім витяжна система, це підготовлене, але вже відпрацьоване повітря викидає назовні. Разом з витраченими на його обробку коштами. Чи можна цього уникнути? Частково так. Ми частину енергії використовуємо повторно. Як це виглядає? Давайте уявимо собі вентиляційний канал, всередині по всій довжині розділений на дві частини. Вони не пов'язані разом, але у них одна стінка спільна. З однієї частини ми подаємо свіже повітря у приміщення, за іншої видаляємо. Природно, тепле повітря у витяжному каналі, буде частково нагрівати холодне. Ось вам і найпростіший рекуператор. Наскільки він ефективний? - Дуже мало, з тієї причини, що повітря рухається з певною швидкістю по зустрічних напрямках, площа контакту (спільна стінка) невелика, а довжина кінцева. Чи є рішення? Так, звичайно, є. Так давайте розглянемо, як це вирішено на різних типах, і намагатимося оцінити їх ефективність.
Можна розрізнити три основних (крім найпростішого, розглянутого вище) виду рекуператорів
Роторні рекуператори. Являє собою масивний ротор, що обертається всередині повітроводів. Ротор безперервно обертається, при цьому він розташований таким чином, що одна його половина знаходиться у витяжному повітропроводі, а інша в припливному. Нагріті повітрям пластини, потрапивши в припливний повітропровід, омиваються холодним зовнішнім повітрям і віддають йому своє тепло. Якщо потрібно не нагрівати а охолоджувати повітря, то ситуація виглядає дзеркально, тобто витяжне повітря охолоджує припливне.
Рекуператори з проміжним теплоносієм. У таких рекуператорах водно-гліколієвий розчин, циркулює між двома теплообмінниками, один з яких розташований у витяжному каналі, а інший в припливному. Теплоносій нагрівається (охолоджується) повітрям, що видаляється, а потім передає тепло (холод) припливному повітрі. З переваг, слід зазначити, що припливну і витяжну установки можна розміщувати віддалено. З недоліків - втрати тепла (холоду) на проміжному теплоносії.
Пластинчасті (перехресно-точкові) рекуператори. Умовно кажучи, пластинчастий рекуператор - це коробка, в якому припливне і витяжне повітря, за допомогою пластин розбивається на безліч паралельних потоків, взаємно перетинаючись один з одним. При цьому тепло (холод) витяжного повітря через тонкі пластини передає припливному повітрю. Ще можна порівняти з схрещеними пальцями рук, коли одна рука гріє іншу. Цей тип має найбільший ККД, за заявою деяких виробників, є можливість заощадити до 90% енергії, витраченої на обігрів (охолодження).
Ось начебто і розібралися. А вирішувати кожному індивідуально. Скільки енергії Ви витрачаєте на вентиляцію? Скільки це в грошовому вимірі? При постійно дорожчанні енергоресурсів, можливість заощадити від 40% до 90% на експлуатації обладнання повинна Вас як мінімум зацікавити. Звертайтеся до фахівців нашої компанії, і ми допоможемо Вам з підбором оптимального варіанту для даної конкретної ситуації. Продукція, пропонована нами на ринку, це європейська якість за розумними цінами.
З повагою, ТОВ "фірма" Дукат "
Ігор Чванкін
Захищено авторським правом, дозволяється публікація повністю або частково з тільки з посиланням на першоджерело
Запит відправлено. Ми обов'язково Вам зателефонуємо.